KORONA GÜNLERİNDE AŞK

946
0
PAYLAŞ

Virüsün ortaya çıktığı Çin’in Wuhan eyaletinde, karantina biter bitmez boşanma davalarında da patlama olmuş. Binlerce çift boşanmak için mahkemelere başvurmuş.

Felaketler her şeyi ama her şeyi etkiliyor, ama ne gariptir ki en çok da aşkı etkiliyor. Doğal afetlerde de böyle, savaş günlerinde de böyle, ekonomik sıkıntılarda da. Hele ki yaşadığımız şu Korona günlerinde.

Virüsün ortaya çıktığı Çin’in Wuhan eyaletinde, karantina biter bitmez boşanma davalarında da patlama olmuş. Binlerce çift boşanmak için mahkemelere başvurmuş.

Çünkü bütün dünyada, hayatı erteleyin, ilişkilerinizi erteleyin, bir yere kapanın, sokağa çıkmayın, kimseye dokunmayın, kimseye yaklaşmayın, hayata karışmayın diyorlar. Herkes korkudan şu karanlık yıllarda, daha da içine kapanıyor. Halbuki bireylerin içine kapanma dönemi değil, birbirimizin içine kapanma, dayanışma dönemidir kriz dönemleri.

Birbirimize daha çok yaklaşmanın, birbirimize daha çok kenetlenmenin, her şeye rağmen, koronaya inat, birbirimize daha çok dokunarak aşabiliriz kriz anlarını, buhran günlerini.

Ama ne mümkün… Korona günlerinde aşkı yaşamak bile zor. Korona günlerinde sevdaya tutulmak bile zor. Birbirinizden ayrılın. Sakın ha yakınlaşmayın dediklerine göre, sevdanın peşinden koşmak da zor.

Bir yanda açlığın, bir yandan sefaletin, bir yanda göçün, bir yanda sınır kapılarında binlerce mültecinin perişan olduğu şu dünyada, aşkın da kör kuyularda can çekişmesine izin vermeyin. Ve korana günlerinde asla unutmamız geren şeyin altını çiziyorum, aşk.

Sevgilimize, yakınlarımıza, ailemize, gönül verdiğimiz renklere aşk. Bütün bunlara hiçbir felaketin engel olmaması gerekiyor. Korona günlerinde aşk, her şeye inat, gülerek, gülümseyerek olur. Korona günlerinde aşk iletişimle, konuşmakla, vazgeçmemekle olur. Korona günlerinde en güzel vitamin, en güzel ilaç, en güzel dayanak sevdanın, aşkın kendisidir.

Madem evlerimize kapanıyoruz. O zaman birbirimizle daha çok konuşalım. Birbirimizle daha çok iletişim haline geçelim. Birbirimize daha çok destek olalım. Birbirimizi daha çok sevelim. Krize, karantinaya inat, duygularımızı serbest bırakılım. Korona günlerinde ilaçların en güzelidir aşk.

Koronaya inat, krize inat, karantinaya inat daha çok gülelim. Korona günlerinde aşkı yanımızdan hiç ayırmayalım.