Neden hep müslümanlar ölüyor?

1216
0
PAYLAŞ

Bu soru bir tek benim mi aklıma geliyor bilmiyorum. Allahım çıldırmak üzereyim. Neden hep müslüman ülkelerde katliamlar oluyor? Katliam gibi trafik kazaları ya da facialar… Ne bileyim doğal afetlerde can veren yüzlerce, binlerce insan… Akıl alır gibi değil.
Müslüman ülkelerdeki iç karışıklıklardan, siyasi çalkantılardan ve beraberinde gelen katliamlardan söz etmiyorum. Zaten genel kabul görmüş bir anlayış var. Batı sömürgeciliğinin yüzyıllardır Müslüman coğrafyada oynadığı oyunlar falan filan. Hani kabul edilebilir ve anlaşılır bir şey değil ama ben de işin bu noktasında değilim. Ben normal hayattan ve o hayatın içinde olup bitenlerden söz ediyorum.
Arkadaş aklım almıyor bir türlü. Türkiye’nin başkentinde bir kamyon otobüs durağına dalıyor ve 12 ölü, bir o kadar da yaralı. Kaldı ki bu ilk de değil. İstanbul Kabataş’ta da benzer bir olay olmuştu. Aynı türden otobüs, durağa dalmıştı. 9 kişi yaralanmış gencecik bir kız, kaza sonucu sakat kalmıştı.
Hayatımız pamuk ipliğine bağlı. Ve ne gariptir ki sanki sadece müslümanların hayatı pamuk ipliğine bağlı. Hem Türkiye’yi hem de Müslüman ülkeleri içine almış bir Azrail çarkı var sanki. Sanki Azrail sadece müslümanların peşinde ve sudan sebeplerle canını alıyor onların. Üstelik kendisinin uğraşmasına da gerek yok. Tutup bu ülkeleri Avrupa ile kıyaslamıyorum ama Allahınızı severseniz, neden bu saçma sapan kazalar, hadi gelişmiş Avrupa ülkelerini bir yana bırakalım, bir Romanya’da ya da Bulgaristan’da olmuyor da sadece müslüman ülkelerde oluyor?
Birinin bana bu saçmalığı açıklaması gerekir. Bu ülkeler olan basit bir deprem de en iyi ihtimalle onlarca kişi hayatını kaybediyor ve tüm bunlar sadece geri kalmışlıkla açıklanamaz. Oysa Latin Amerika ülkesi Şili’de korkunç bir deprem oluyor ve sadece birkaç kişinin ölümüyle bu dehşet atlatılıyor. Gelin görün ki, misal, benzer deprem İran’da olduğunda kaç kişi hayatını kaybediyor? Bunun bir mantığı olabilir mi?
Mübarek bayram günü, huşu içinde yollara dökülen insanlarımızın önemli bir bölümü saçma bapan kazalarda hayatını kaybediyor. Kurban bayramında kurban olanların ülkesinde, paylaşılan kurban etlerini kavururken, insanların patır patır ölümünü izliyoruz haberlerde. Garip değil mi ya?
İşin siyasetine, camilerde bile patlatılan bombalara, katliamlara, kıyımlara hiç girmiyorum. Yolda yürürken bile ölebilme ihtimali olan insanların ülkesinden bildiriyorum. Ve yine soruyorum… Niçin hep müslümanlar ölüyor ve neden hep müslüman ülkelerde bu garip kazalar, katliam gibi olaylar oluyor?
Biri bana açıklasın… Neden hep Müslümanlar ölüyor?