Fenerbahçe Başkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Aziz Yıldırım

907
0
PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın tavırları, tepkileri, karar almaları, yönetim biçimleri, eleştiriye karşı tepkileri… Ve daha sayabileceğim birçok ortak noktaları var. Bana göre birbirlerine çok benziyorlar.
Özellikle son iki olay var ki, bu düşüncemi iyice perçinledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Beştepe’nin yolunu bilmeyenlere ve hakaret edenlere hükümet kurma görevi vermem” dedi ve vermedi de.
Fenerbahçe Başkanı Yıldırım da, kendisini mahkemeye veren, aynı zamanda Fenerbahçe maçları sırasındaki hareketlerini beğenmediği Ergin Ataman yüzünden Basketbol Milli Takımına oyuncu vermeyeceğini söyledi. Ne kadar da benziyorlar değil mi?
-İkisi de karşı çıktıkları bir konuda, anında “One minute” demekten zerre çekinmiyor.
-İkisi de camialarına çok hakim. Aziz Yıldırım kulübe, kongre üyelerine, tüm camiaya… Erdoğan partisine, delegeye, vekillere ve seçmene…
-Her ikisi de “Bir benim camiam var, bir de dünyanın kalanı” diyor, ona göre hareket ediyor.
-Her ikisi de alanlarında kendilerinin ve camialarının önde olmasını istiyor. Erdoğan siyasette, ekonomide, bürokrasi de… Aziz Yıldırım, tüm spor camiasında ve özellikle futbolda.
-İkisi de unutmuyor. İkisi de sonuna kadar savaşıyor. İkisi de kızdığını anında siliyor ve intikam almak için zerre tereddüt etmiyor.
-İkisinin de eleştiriye karşı tahammülü yok.
-İkisinin de her daim bir düşmanı-düşmanları var.
Ve daha sayabileceğim birçok örnek.
Eminim Cumhurbaşkanı Aziz Yıldırım olsaydı ve aynı eleştirileri aynı tarzda alsaydı, CHP’ye görev vermezdi.
Ve yine eminim ki, zaten koyu bir Fenerbahçeli olan Tayyip Erdoğan da, eğer kulübün başkanı olsaydı, milli takımdan oyuncularını çekerdi.