Korsan dengesiz, peki ya halk?

1235
0
PAYLAŞ

Hava korsanının bir uçağı kaçırdığı haberi verildikten sonra, tüm dünya alarma geçti. Korsan bir Türk olunca, uçağın rotasını da İtalya’ya çevirince, sadece birkaç dakika içinde, inanılmaz bir panik yaşandı. Tüm kanallar canlı yayında bu çok önemli gelişmeyi verdi.
Biz de Star TV Haber Merkez olarak, aynı refleksle yayın akışımızı değiştirdik. Her dakika yeni bilgiler geliyordu. O çok kısa zaman birimi içinde, herkesten farklı bilgilere ulaşmak için çalışırken, telefonlar da çalmaya başladı. Bazılarına ben yanıt verdim. Duyduklarım karşısında ne kadar şaşırdığımı anlatamam.
Bir izleyici, hava korsanının kendisi olduğunu ve canlı yayına katılmak için uçağın kokpitinden aradığını söylüyordu. Ama bu arada arkadan, gümbür gümbür Star Ana Haber sunucusu
Nazlı Öztarhan’ın sesi geliyordu. Hiç üşenmiyor, evden arıyor ve korsan olduğunu iddia ediyordu.
Bir kadın, o dakikalarda adı açıklanmamış olmasına rağmen, korsanın annesi olduğunu ve oğlu hakkında bilgi vermek istediğini söylüyordu. Bu arada iki kişi de arayıp, uçak kaçırma eylemini, daha önceden hiç duymadığım örgütler adına üstlendi. Hava korsanının psikolojik sorunları olduğu açıklandı. Hadi o dengesiz biri, peki ya bu kadar ciddi bir olayda dahi tuhaflıklar yapan halka ne demeli?


(NOT:06.10.2006tarihinde Posta Gazetesi’nde yayınlanan yazım)